Aktuális pályázatok!

Aktuális pályázatok!

2024
Napenergia Plusz Program

Cégünk vállalja a pályázat teljeskörű pályázati koordinációját az előregisztrációtól egészen a projekt zárásáig.

Projekt célja A bruttó elszámolásba kerülő háztartási méretű kiserőmű (HMKE) rendszerek támogatása, napelem-, tároló és egyéb kapcsolódó eszközök (pl. inverter, galván kapcsoló stb.) telepítéssel, csatlakoztatással, üzembe helyezéssel.
Támogatható tevékenységek Napelem telepítése minimum 4, maximum 5 kW teljesítményű inverterrel, minimum 7,5, maximum 10 kWh kapacitású tárolóval. A napelem panelek teljesítménye az inverter teljesítményének maximum 120%-a lehet (max. 6 kW).
Támogathatók köre Nagykorú természetes személy (magánszemély).
Támogatás benyújtásának feltételei Kizárólag azon nagykorú, cselekvőképes (esetleg gondnokság alatt álló) természetes magánszemély nyújthat be támogatási kérelmet, aki:

  • magyar adóazonosító jellel rendelkezik;
  • a beruházás helyszínével megegyező magyarországi állandó lakóhellyel rendelkezik;
  • a beruházással érintett lakóingatlanban legalább résztulajdonnal vagy haszonélvezeti joggal rendelkezik, vagy lakáscélú lízingszerződéssel rendelkezik;
  • egy magánszemély csak egy pályázatot nyújthat be;
  • ugyanazon lakóingatlan esetén csak egy támogatási kérelem nyújtható be;
  • a pályázónak vagy meghatalmazottjának ügyfélkapus regisztrációval kell rendelkeznie (KAÜ beléptetés);

A támogatási kérelem meghatalmazott útján is benyújtható (pl.: idősek esetében).

Kizáró okok:
  • nem jogosult támogatási kérelmet benyújtani, akinek lejárt esedékességű, 60 napot meghaladó adó- vagy adók módjára behajtható köztartozása áll fenn;
  • nem jogosult előregisztrációs, illetve támogatási kérelmet benyújtani, aki a Felhívás előkészítésében, kiírásában részt vett, vagy bármilyen egyéb módon befolyásolhatja a döntést, azaz összeférhetetlen;
  • amennyiben a lakóingatlan vállalkozás (egyéni vállalkozás is) székhelye, telephelye, fióktelepe, vagy a lakóingatlan tulajdonosai között vállalkozás is van;
  • csak új beruházás támogatható, meglévő rendszer bővítése, cseréje, felújítása nem;
  • szigetüzemű erőműberuházás nem támogatható, az erőművet tehát kötelező az energiahálózatra csatolni;
  • kizárólag új anyagok támogathatók, bontott, használt eszközök nem beépíthetők.
Ingatlanra vonatkozó kritériumok A beruházás megvalósítását követően lakott, a pályázó magánszemély:

  • teljes vagy résztulajdonában, vagy haszonélvezetében álló, vagy által lízingelt;
  • állandó lakóhelyéül szolgáló;
  • állandó lakhatási céllal épült:
    • családi házán;
    • ügyvéd által ellenjegyzett használati megállapodással rendelkező, osztatlan közös tulajdonban lévő lakóházán (ikerház, sorház) elkülöníthető, jogilag és energetikai szempontból önálló egységet képező épületén/épületrészén;
    • legfeljebb 6 lakásos társasházi, illetve szövetkezeti ingatlanok részét képező épületrészen/lakásán

végrehajtott beruházás kivitelezésére nyújtható be támogatási kérelem.

Benyújtási határidő 2024. január 15-én kezdődik az előregisztráció, ezt követően a pályázatok benyújtása folyamatos.
Projektidőszak A támogatási okirat hatályba lépésétől számítva 24 hónap áll a rendelkezésre a beruházás teljeskörű megvalósításhoz.
Támogatás mértéke Az elszámolható költségek maximum 66%-a, de maximum 5 000 000 Ft. Az ezen felül jelentkező költségek önerőnek minősülnek, melyet a Kedvezményezettnek kell megfizetnie. A pályázó a benyújtással ezt kötelező érvényűen vállalja.
Támogatási keret 75 800 000 000 Ft, ami megközelítőleg 15 160 db nyertes pályázatot jelent.
FONTOS! A teljes országból lehet pályázni (Budapestről is), így a keret várhatóan nagyon gyorsan ki fog merülni.
Területi korlátozások Magyarország teljes területéről (Budapestről is) lehet pályázni, az egyes régiók, városok (pl.: hátrányos helyzetű területek, szabad vállalkozási zónák) nem élveznek előnyt a többivel szemben.
FONTOS! Nincs területi szétosztás sem, egy országos lista van, ezért elképzelhető, hogy egyes területek egyáltalán nem, mások viszont rengeteg pályázatot nyernek. Mindez a beérkezés sorrendjétől, és a pályázati feltételek teljesítésétől függ.
Kivitelezőre vonatkozó elvárások Kizárólag az online felületen előzetesen regisztrált generálkivitelezőkkel lehetséges szerződni, akik a teljes kivitelezést meg tudják valósítani. Ez alól kizárólag a mérőhely szabványostás és a fázisbővítés jelent kivételt, amit kizárólag arra feljogosított, tanúsítvánnyal rendelkező szakember végezhet el, és a pályázó közvetlenül intézi.
Elszámolható költségek Regisztrált generálkivitelező által végezhető tevékenységek elszámolható költségei:

I. előkészítés, pályázati adminisztráció, tervezés, engedélyezés költsége maximum a beruházás teljes költségének 15%-a
·     áramszolgáltatói ügyintézés;
·     villamostervek, csatlakozási tervek (CST) elkészítése;
·     mérési tervek elkészítése;
·     IT kommunikáció kialakítása a szabályzóközponttal, CEP szerinti új szereplőkkel
·     pályázati adminisztráció.

II. eszköz- és anyagköltség: maximum a beruházás teljes költségének 70%-a
·     napelem – inverter – tároló;
·     segédanyagok;
·     szerelési eszközök;
·     tűzvédelem;
·     tartók, védelmek;
·     informatikai segédeszközök;
·     projekttábla.

III. munkadíj: maximum a beruházás teljes költségének 30%-a
·     telepítés.

A kivitelező minimum 10 év rendszergaranciát és kivitelezői garanciát kell, hogy vállaljon, illetve 10 év termékgaranciának kell lennie a napelemen, inverteren, tárolón. Tároló esetében előzetes termék regisztráció is szükséges az online felületeken.
FONTOS! A garanciákat, regisztrációkat a beruházás előtt, folyamán fontos ellenőrizni, mert nem teljesülés esetén elesünk a támogatástól.

Közvetlenül a pályázó által végzendő (amennyiben szükséges) tevékenységek elszámolható költségei:

IV. mérőhely szabványosítása és fázisbővítés: összesen maximum 600 000 Ft-ig
·     mérőhely szabványosítása;
·     fázisbővítés 3*20 A-ig.

FONTOS! Az előregisztráció benyújtása előtt végrehajtott tevékenységek nem elszámolhatók.

Előleg mértéke Szállítói előleg igénylésére van lehetőség maximum a teljes beruházás 40%-áig. Az előleg igénylés tényét az előszerződésben szükséges feltüntetni.
A közvetlenül a pályázó által végzett tevékenységek esetében előleg nem igényelhető, azokat a pályázónak szükséges előfinanszírozni.
Finanszírozás formája A támogatás vissza nem térítendő támogatás (tehát nem kedvezményes hitel, nincsen utóméréshez kötve stb.).
A beruházás pályázatnak megfelelő végrehajtását követően kerül kiutalásra, tehát utófinanszírozott (maximum 40% szállítói előleggel).
A támogatás szállítói jellegű, tehát a kivitelezés függvényében közvetlenül a szállítónak kerül kifizetésre számla ellenében. A pályázó bankszámlájára kizárólag az általa közvetlenül végzett tevékenységek támogatástartalma kerül átutalásra.
A számlákat kifizetési kérelem formájában szükséges benyújtani az online rendszerben, amiknek a pályázati megfelelőségét ellenőrzi, és jóváhagyást követően utal ki vagy a generálkivitelezőnek vagy a pályázónak.
Fenntartási időszak A pályázó a pályázat benyújtásával automatikusan vállalja, hogy a pályázat zárásától számított legalább 3 évig fenntartja (saját tulajdonában működteti) a beruházást, és arról évente fotókkal alátámasztott jelentést készít a Támogató felé. Ebben az időszakban a napelemrendszer áthelyezésére, az ingatlan bérbeadására, eladására, tulajdonosi szerkezet változtatására stb. kizárólag a Támogató engedélyével van lehetőség. Az ilyen típusú változtatásokat az online rendszeren keresztül, változásbejelentéssel kell jelezni a Támogató felé.

Amennyiben felkeltettük az érdeklődésért, keressen minket bizalommal!

Lépjünk kapcsolatba!

Lépjünk kapcsolatba!

    icon-envelope
    icon-envelope